Yukarı Çık

Seda SAKACI ÇELİK - Hakkında

İstanbul'da doğdu.Temel eğitimini tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümünü ardından da Kocaeli Üniversitesi Kozmetik Teknolojisi Bölümünü bitirdi

Doğal Kozmetik atölye çalışmaları eğitim seminerleri vermekle birlikte Cilt bakımı, saç tasarımı usta öğreticisi olup , üniversite öğretim görevlisi hizmetinde bulunmuş,İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanlığı Görevlerinde bulunmuştur

Fitoterapi, aromaterapi, doğal kozmetik, organik tarım ve şifalı bitkiler üzerinde çeşitli çalışmalarda bulundu. Danışmanlık ve AR-GE Projelerinde yer aldı. Birçok Markaya ürün tasarımı, marka yüzü ve danışmanlığını yapmıştır.

"SADE GÜZELLIK" kitabının yazarıdır.

Ulusal Tv kanallarında çeşitli programlara uzman olarak katılmaktadır. Alanıyla ilgili yayımlanmış birçok makale kaleme almıştır.

Fitoterapi, aromaterapi, doğal Kozmetik, organik tarım ve şifalı bitkiler üzerinde çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır.

Alanında makyöz, saç tasarımcılığı, estetisyen yetiştirmiş ve halen yetiştirmeye devam etmektedir.

Sakacı ,profesyonel çalışmalarında özellikle sağlıklı yaşam biçimi üzerine son yıllarda artarak devam eden hassasiyetlere paralel olarak doğal ve organik yaşam ile kozmetik arasında kurduğu ilişkiye ait "doğal kozmetik"perspektifini temel alan birçok çalışmaya imza atmıştır.