Akne, Sivilce ve Leke Terapileri

İlk başta yapay zeka teknolojisi ile bilimsel analiz ile ölçümler yapılıp akne -sivilcelenme  -yağlanma-gözenek açıklığı boyutları,izler skarların derinliği ,lekelerin derecesi boyutu lekelerin neden kaynaklandığı probleme çözüm üretebilmek için  bilimsel analiz sonrası sonuçlar çıkar çözümler üretilir.Hangi etken maddelerin  bu sorunu çözmeye yardımcı olacağı belirlendikten sonra uygulama ve kişiye özel önerilerde bulunulur.Akne yüzde, göğüste ve sırtta sivilcelerle karakterize, yaygın iltihaplı bir deri sorunudur. Derideki gözenekler yağ, ölü deri hücreleri ve/veya bakterilerle tıkandığında ortaya çıkar. Yaygın akne için tıbbi bir terim olan acne vulgaris, en sık rastlanan cilt problemidir.

Her ne kadar, akne herhangi bir yaşta ortaya çıkabiliyor olsa da, genellikle ergenlikte başlar ve büyüme çağında daha da kötüleşir. İnsanların yaklaşık %85’i, 12 ile 25 yaşları arasında akne sorunu ile karşılaşır. Kadınların yüzde 20 kadarı, hafif akne geliştirir. Aynı zamanda bazı yeni doğanlarda da bulunabilir.Uygulamalardan örnek verecek olursak 

Doğal Tea Tree , Pirinç Özlü , Doğal Aktif,Extrakt  ve Etken Maddeli Uygulamalar

Akne yüzde, göğüste ve sırtta sivilcelerle karakterize, yaygın iltihaplı bir deri hastalığıdır. Derideki gözenekler yağ, ölü deri hücreleri ve/veya bakterilerle tıkandığında ortaya çıkar. Yaygın akne için tıbbi bir terim olan acne vulgaris, en sık rastlanan cilt hastalığıdır. Birleşik Devletler ’de yaklaşık 17 milyon kişiyi etkilemektedir. Her ne kadar, akne herhangi bir yaşta ortaya çıkabiliyor olsa da, genellikle ergenlikte başlar ve büyüme çağında daha da kötüleşir. İnsanların yaklaşık %85’i, 12 ile 25 yaşları arasında akne sorunu ile karşılaşır. Kadınların yüzde 20 kadarı, hafif akne geliştirir. Aynı zamanda bazı yeni doğanlarda da bulunabilir.

Kozmetik Aromaterapi Bakımı
Bitkilerden elde edilen esansiyel uçucu yağların ve ayrıca güçlü ekstraktların terapi amaçlı kozmetikte kullanımıdır. Kişinin fiziksel ve fizyolojik sağlığı desteklemek için bitkilerden türetilmiş olan esansiyel terapötik kullanımıdır. Bazen holistik çözüm yaklaşımın bir parçası olarak masaj ve diğer terapötik teknikler ile birlikte kullanılır. Aromaterapide esansiyel yağlar tıbbi özelliklerine göre uzmanlarca dikkatlice seçilir.Aromaterapi burada tamalayıcı etki gösterir ,en önemli işlevselliği problemi çözmeyi bitki ekstraktaları ve bitki aktifleri  .bitki kök hücreleri sağlar.

Holistik bir terapi olarak aromaterapinin hem zihne hem de bedene faydalı olduğuna inanılır. Burada, bir çiçekten gelen aromatik maddeler nöronları uyarır. İstenilen duygusal tepki (gevşeme gibi) beynin limbik sisteminden aktive edilir.Yani rahatlatcı  etkisi ,anti mikrobiyal ,anti bakteriyel etkileri uygulamaları  ve önerileri desteklemiş olur.

Merkezimizde bu malzemeler en saf doğal halleri ile kullanılıp mental olarak kişileri iyi hissettirmekle birlikte bilimsel analizler ile sorunun kaynağına inip sonuçlara ulaşabilmekteyiz. Akne ve sivilceli ciltler yada sivilce sonrası iz kalmış ciltlere uygun yapay zeka teknolojisi ile bilimsel analiz ve ölçümler ile sonuçlar sonrası ,malzemeler seçilir bilimsel cilt analiz yapıldıktan sonra bir kozmetolog yada alanında uzman denetim  rehberliği ile uygulamalar yapılır.